- Olet täällä: Etusivu »
All the Wild Things -saippualla apua Australiaan
Lush on perustanut Bush Animal -rahaston, johon lahjoitamme All The Wild Things -saippuan tuotot. Useat Lushit ympäri maailmaa osallistuvat tämän hyväntekeväisyyssaippuan myyntiin, kuten mekin nyt Suomessa. Tätä saippuaa on vain yksi rajattu erä koko maailmassa.
Maastopalot ovat tänä vuonna olleet rajummat kuin koskaan, ja niiden seurauksena lukuisat eläimet ovat kuolleet ja elinympäristöt ovat tuhoutuneet. Arviolta yli puoli miljardia eläintä on jo kuollut.
Bush Animal -rahaston varoilla autetaan ruohonjuuritason järjestöjä, jotka pelastavat eläimiä paloilta tai pyrkivät palauttamaan eläinten elinympäristöjä entiselleen.
All the Wild Things -saippuan tuoksu on tuttu meidän ikisuosikista Outback Mate -saippuasta, mutta tässä saippuassa se on uudessa suloisessa koalan muodossa! Saippua tuoksuu ihanan raikkaalle eucalyptukselle, sitruunaruoholle ja piparmintulle.